Česká verze English version Amsterdam office
KempHoogstad - daňové poradenství" />
  • KempHoogstad - daňové poradenství
  • Úvod
  • KempHoogstad
  • Služby
  • Klienti
  • Know How
  • Kontakty
Newsletter
2025
  • KempHoogstad daňové novinky 2/2025
2024
  • KempHoogstad, speciál 10/2024
  • KempHoogstad daňové novinky 9/2024
  • KempHoogstad daňové novinky 5/2024
Archiv
Odebírat newsletter

Naleznete nás také na

Kemphoogstrad LinkedIn
  • Aktuálně
  • Publikace

Změny v DPH schválené novelou v souvislosti s novelou celního zákona

18.08.2016

V souvislosti s novelizovaným celním zákonem, který vyšel ve Sbírce zákonů dne 29. července, nabývají účinnosti také některé změny v oblasti DPH, o nichž jsme vás již v minulosti informovali. K nejvýznamnějším změnám patří:

  • Zmírnění sankcí za porušení povinností souvisejících s kontrolním hlášením. V této souvislosti byl vydán nový pokyn D-29 zabývající se podrobně problematikou promíjení pokut za nepodání kontrolního hlášení. Více také viz KempHoogstad daňové novinky 3/2016.
  • Aplikace režimu přenesení daňové povinnosti při dodání zboží s místem plnění v tuzemsku osobou neusazenou v tuzemsku plátci. Novela umožňuje v přechodném ustanovení za určitých podmínek zrušení registrace dotčených plátců (osob neusazených v tuzemsku) v průběhu šesti měsíců.
  • Na místo Finančního úřadu pro hlavní město Prahu bude pro osoby povinné k dani, které nemají v tuzemsku sídlo ani provozovnu, místně příslušný Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj. O dni, k němuž dojde ke změně místní příslušnosti u jednotlivých subjektů, rozhodne stávající místně příslušný finanční úřad.
  • Daňovým dokladem pro účely DPH při vývozu zboží bude nově standardní daňový doklad tj. v zásadě faktura za zboží tj. nikoli vývozní doprovodný doklad. Ten však bude stále považován za důkazní prostředek pro účely prokázání výstupu zboží z EU.
  • Úprava ustanovení pro účely opravy DPH u pohledávek za dlužníky v insolvenčním řízení, potvrzující původní záměr zákona opravovat pohledávky za dlužníky v insolvenčním řízení u pohledávek starších více než 6 měsíců před rozhodnutím soudu o úpadku.
Zpět do výpisu novinek
Komora daňových poradců
IFA
LEGAL 500 Amea
CFO Club
CMA
Služby
  • Transakční poradenství
  • Daňové poradenství
  • Správa daňových povinností
  • Účetní poradenství
  • Účetní metodologie
  • Ostatní služby
Čím se odlišujeme
  • Flexibilita
  • Odbornost
  • Nezávislost
  • Důvěrnost
  • Tradice
  • Záruka kvality
Kde nás najdete Detail kontaktů Pobočka Praha

Hybernská 24
110 00 Praha 1

Česká republika
+420 221 719 000
prague@kemphoogstad.com

Kde nás najdete Detail kontaktů Pobočka Amsterdam

De Boelelaan 7
1083 HJ Amsterdam
 
The Netherlands
+31 20 760 4500
info@vanloman.com

Copyright 2012 KempHoogstad, Všechna práva vyhrazena, created by GABBO